"Чикаго" поведе с 3:1 срещу "Бруклин" в зрелищен мач с три продължения (видео)

Нейт Робинсън изигра феноменален мач и завърши с 34 точки, 12 от които последователно в края на редовното време

В зрелищен мач, продължил четири часа и преминал през три продължения, "Чикаго булс" записа драматична победа със 142:134 срещу "Бруклин нетс". "Биковете" поведоха с 3:1 в серията и се доближи само на един успех от втория кръг на плейофите в НБА.

В досегашните три двубоя "Чикаго" не беше преминавал границата от сто точки, а в предишната среща двата отбора вкараха общо 155. В зала "Юнайтед сентър" обаче "Чикаго" и "Бруклин" изиграха най-резултатния плейофен мач от 1992 г., а "биковете" поставиха клубен рекорд по отбелязани точки в двубой от плейофите.

Двата отбора изиграха инфарктен мач, в който домакините имаха аванс от 11 точки след първото полувреме, но "Бруклин" успя да обърне резултата. 3:45 минути преди края "мрежите" поведоха с 14 точки и изглеждаха сигурен победител.

Последва атака за гостите, при която Си Джей Уотсън открадната топката и опита мощна забивка, но топката се отби в задната част на ринга и излезе от коша. Този момент се превърна в повратна точка в срещата.

"Чикаго" вкара 14 последователни точки, за да изравни резултата. Нейт Робинсън вкара първите 12, а след това Карлос Бузър отбеляза изравнителния кош. Брук Лопес прекъсна серията с два точни изстрела от наказателната линия, но Яник Ноа вкара при добавка под коша за 111:111.

"Бруклин" имаше последна атака и Дерон Уилямс можеше да осигури победата, но пропусна и прати мача в продължения. Първото продължение се движеше кош за кош, но 2 секунди преди края "Чикаго" докосна победата с точно попадение на Нейт Робинсън. Джо Джонсън обаче изравни с изстрел със сирената, за да се стигне до нови пет минути.

Във второто продължение двата отбора си вкараха едва по шест точки. Брук Лопес можеше да даде решаващ аванс на "Бруклин", но вкара един от двата наказателни удара - 127:127. В третото продължение "Чикаго" беше по-агресивният отбор, поведе с пет точки в началото и задържа аванса си до края.

Нейт Робинсън беше голямата звезда в Чикаго. Резервният гард на "биковете", който спаси своя отбор в редовното време, завърши с 34 точки - 14-23 от игра и 3-7 от тройката. Кърк Хайнрих направи 14 асистенции и вкара 18 точки, колкото и Карлос Бузър. Джими Бътлър добави 16, а Йоаким Ноа се отличи с 15 точки и 13 борби.

"Как успяхме да се върнем в мача? Спирахме и подавахме топката на Нейт. После спирахме и подавахме топката на Нейт. След това спирахме и подавахме топката на Нейт", заяви Карлос Бузър след двубоя.

"Toва беше страхотен баскетболен мач. Убийствен", заяви старши треньорът на "Бруклин" Пи Джей Карлесимо. Най-резултатен в неговия отбор беше Дерон Уилямс с 32 точки, към които добави 10 асистенции. Лопес добави 26 точки и 11 борби, а Джонсън завърши с 22 точки.

"Чикаго" се нуждае от една победа, за да затвори серията. Следващата среща е в Бруклин, а ако домакините спечелят "биковете" ще имат шанс да се класират за следващия кръг пред своя публика. Досега само три пъти в историята на НБА отбор е преодолявал изоставане от 1:3 в първия кръг на плейофите.

В друг мач, игран тази нощ, "Оклахома сити тъндър" победи "Хюстън рокетс" със 104:101 и поведе с 3:0 в серията. Кевин Дюрант изигра страхотен мач, като вкара 41 точки, взе 14 борби и направи 4 асистенции.

Сблъсъкът между "Мемфис гризлис" и "Лос Анджелис клипърс" се завърза здраво, след като "гризлитата" спечелиха втора домакинска победа - 104:83. Резултатът в серията е 2:2, а мач номер 5 и номер 6 ще се играят съответно в Лос Анджелис и Мемфис.

В един от най-слабите мачове от началото на плейофите "Атланта хоукс" разби "Индиана пейсърс" с 90:69 и намали изоставането си в серията на 1:2. Ал Хорфорс беше в основата на успеха с 26 точки и 16 борби.