Григор Димитров отново е номер 1 в класацията за най-атрактивни удари

В последните месеци се превърна в традиция атрактивни изпълнение на Григор Димитров да печелят класацията на АТП за най-красив удар. Това се случи и след страхотната победа със 7:6 (6), 6:7 (8), 6:3 над световния номер 1 Новак Джокович във втория кръг на мастърса в Мадрид.

Двубоят на централния корт в испанската столица предложи впечатляващ тенис спектакъл, продължил повече от три часа, в който и двамата тенисисти демонстрираха отлична игра, красиви удари и много продължителни и оспорвани разигравания.

В четвъртия гейм на втория сет, при сервис на сърбина, 21-годишният Димитров спечели точка за 30:0 по изключителен начин. Той беше максимално затруднен от началния удар на съперника и направи много къс ретур.

Сърбинът веднага атакува с бекхенд по диагонала, а след това насочи волето си в другия край на корта. Димитров обаче показа отлична скорост, достигна топката и падайки успя да размине съперника с форхенд по правата, като дори направи шпагата при приземяването си.

През април, в рамките на мастърса в Монте Карло, българския тенисист два пъти оглави класацията - при победата във втория кръг над световния номер 10 Янко Типсаревич и в четвъртфиналите при загубата от осемкратния шампион Рафаел Надал.

Няколко седмици по-рано, при загубата с 6:7 (3), 3:6 от олимпийския шампион Анди Мъри на мастърса в Маями, отново изпълнение на Димитров заслужи овациите, а през януари негов удар беше избран за номер 1 за цялата 2012 г.