Лионел Меси отбелязва втория гол от дузпа

Лионел Меси се изкачи на второто място във вечната голмайсторска листа на аржентинския национален отбор. Звездата на "Барселона" отбеляза хеттрик при победата с 4:0 срещу Гватемала и вече има 35 попадения с фланелката на "албиселесте".

Меси задмина аржентинската легенда Диего Марадона, който завърши своята кариера в националния отбор с 34 гола в 91 срещи. На стадион "Матео Флорес" в Гватемала сити 25-годишният нападател изигра своя 82-и мач за "гаучосите".

Меси разделя втората позиция с Ернан Креспо, който между 1995 и 2007 г. отбеляза 35 гола в 64 срещи. Лидер в класацията е Габриел Батистута с 56 попадения, при това реализирани само в 78 двубоя.

Контролата срещу Гватемала беше последният мач на Аржентина преди лятната пауза. Футболистите на Алехандро Сабела направиха лека тренировка и успяха да отбележат четирите си гола до 49-ата минута.

Меси откри резултата в 15-ата минута със страхотен удар от 25 метра. В 36-ата минута Аугусто Фернандес удвои, а само четири по-късно Меси беше спънат в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа за 3:0. Четири минути след почивката той оформи своя хеттрик.