Неймар и Меси се отличиха с по два гола и няколко асистенции.

Бразилският нападател Неймар продължава да впечатлява със страхотни голове. След силното представяне в Купата на конфедерациите, където изведе Бразилия до титлата и беше избран за играч на турнира, той взе участие в демонстративен мач между "Меси и приятели" и "Останалия свят".

Отборът на Лионел Меси спечели двубоя с 8:5, а аржентинският национал вкара два гола. Неймар обаче прикова вниманието, след като в 74-ата минута оформи крайния резултат с красив прехвърлящ удар от 40 метра.

Меси откри резултата в 11-ата минута, когато преодоля бившия италиански национал Марко Матераци. Защитникът застана на вратата, а като централен бранител игра Жулио Сезар. Две минути по-късно Дани Алвеш удвои, а в 24-ата минута Пабло Освалдо вкара трети гол.

С попадения на Меси в 37-ата минута и Пабло Аймар в 41-ата резултатът стана 5:0. Шест минути след почивката Гастон Рамирес направи 1:5 след асистенция на Неймар, но две по-късно Езекиел Лавеци вкара за 6:1.

Голът на Неймар:

Неймар, който изпусна дузпа през първата част, се разписа в 54-ата минута за 2:6, а 60 секунди по-късно Флоран Малуда направи 3:6. Отборът на Меси обаче отговори с попадения на Диего Буананоте в 61-ата минута и на Лавеци в 67-ата.

Дани Алвеш, който на почивката премина в другия отбор, върна едно попадение от дузпа за 4:8, а в 74-ата минута дойде най-красивият момент в мача, след като Неймар прехвърли Фернандо Муслера с удар от 40 метра.

Неймар и Меси, които от новия сезон ще бъде съотборници в "Барселона", носеха фланелки с номер 10 на гърба си. Бразилецът изигра цял мач, а аржентинецът остана на терена до 66-ата минута.