Хосеп Гуардиола спечели първи трофей със своя нов отбор "Байерн" (Мюнхен). Баварците спечелиха приятелския турнир "Телеком къп", след като само за час игра разбиха домакина "Борусия" (Мьонхенгладбах) с 5:1.

Надпреварата, която се играе в схема с четири отбора, а двубоите са с продължителност 60 минути, се проведе за пета поредна година. "Байерн" спечели първи трофей, след като досега три пъти оставаше на трето място и веднъж загуби последния мач.

След като във втория полуфинал в събота разбиха "Хамбургер" (4:0), баварците изиграха пореден убедителен и резултатен мач. Първите три гола за "Байерн" срещу "Борусия" паднаха преди почивката, а техни автори станаха Франк Рибери, Филип Лам и новото попълнение Тиаго Алкантара.

Домакините върнаха един гол в последната минута на първата част чрез Люк де Йонг от дузпа, но след почивката европейските шампиони реализираха още две попадения. Ариен Робен направи 4:1 в 42-ата минута, а в последната 60-а Томас Мюлер оформи крайния резултат.

Европейският вицешампион "Борусия" (Дортмунд) спечели бронзовите медали, след като победи "Хамбургер" с 1:0. Единственото попадение отбеляза Йонас Хофман в 24-ата минута.