Футболистите на ПСЖ започнаха новия сезон с трофей

Френският шампион "Пари Сен Жермен" триумфира със Суперкупата на страната след драматичен обрат над "Бордо" с 2:1.

Бразилецът Алекс донесе първи трофей на столичани за новия сезон с гол в последните секунди от продължението на двубоя, в който отборът му изоставаше в резултата до 82-ата минута.

ПСЖ имаше предимство през първото полувреме, но не успя да го реализира и за сметка на това получи попадение в собствената си врата. Контраатаките на "Бордо" дадоха резултат в 36-ата минута, когато Анри Сайве изпревари вратаря Салваторе Сиригу при центриране и с глава направи 1:0.

"Жирондиците" се представиха по-добре след почивката и стигнаха до отлична възможност да удвоят аванса си. Биого Поко се измъкна превъзходно от противниковата защита, но пропусна сам срещу Сиригу. Парижани намериха начин да изравнят в 78-ата минута, но голът на Златан Ибрахимович бе отменен заради спорна засада.

Това все пак се случи малко по-късно чрез Ервен Онженда, отбелязал първото си попадение за ПСЖ. В "Бордо" решиха, че ще разчитат на дузпите и започнаха да бавят играта, за което бяха наказани в петата минута на продължението. Лукас Моура центрира опасно в наказателното поле, където Алекс бе най-съобразителен и с точен удар с глава връчи Суперкупата на парижани.

"Мачът беше много труден. Отборите, срещу които ще играем през този сезон, са много мотивирани. Но и ние не бяхме напълно готови за срещата, защото някои от нашите играчи започнаха подготовка по-късно", заяви старши треньорът на победителите Лоран Блан.