Германия отново допусна доста голове и направи много грешки в защита

Германия и Парагвай завършиха 3:3 в приятелски мач, игран на стадион "Фриц Валтер" в Кайзерслаутерн. Двата отбора сътвориха зрелищен спектакъл за зрителите, в който и двата отбора могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Гостите поведоха още в 9-ата минута, когато Хосе Ариел Нунес се измъкна зад германската защита и със силен удар преодоля Мануел Нойер. Само четири по-късно Уилсон Питони удвои след груба грешка на Сами Кедира.

Домакините бързо успяха да се върнат в мача. В 18-ата минута Илкай Гюндоган намали резултата с хубав удар с левия крак извън наказателното поле. В 31-ата минута Томас Мюлер изравни след страхотно подаване на Матс Хумелс.

Още преди почивката обаче парагвайците си върнаха водачеството в резултата. В добавеното време Мигел Самудио се разписа след подаване отдясно и поредната груба грешка на германските защитници.

Бундестимът все пак успя да се добере до равенството в 75-ата минута, когато резервата Ларс Бендер се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите. В добавеното време домакините дори можеха да спечелят, но Хусто Вияр спаси удар на Марсел Янсен.

Съставът на Йоахим Льов вече в трети пореден приятелски мач след победата над Еквадор (4:2) и загубата от САЩ (3:4) допуска сериозни грешки в защита и доста головe. Бундестимът започва решаващата фаза от световните квалификации срещу Австрия на 6 септември.