Неймар вкара първи гол за "Барселона" в официален мач

Барселона" остана много далече от очакваното нито, но все пак постигна изгодно равенство 1:1 при гостуването на "Атлетико" (Мадрид) в първия мач за Суперкупата на Испания.

Бившият нападател на каталунците Давид Вия изведе столичани напред в 12-ата минута, но влезлият като резерва Неймар отбеляза своя дебютен гол в официален мач, за да измъкне ценното равенство за своя отбор.

След като в събота постигна впечатляваща победа със 7:0 срещу "Леванте" и отбеляза шест попадения само за едно полувреме, този път футболистите на "Барселона" не успяха дори да отправят сериозен удар към вратата на Тибо Куртоа през първата част.

Домакините отлично неутрализираха атакуващите играчи на каталунците, чиято преса не даваше никакъв резултат. Още от началните минути двубоят се изнерви, което доведе до груби сблъсъци и доста накъсана игра.

"Атлетико" взе ранен аванс, след като Вия вкара страхотен гол в 12-ата минута. Лионел Меси загуби топката пред наказателното поле на съперника, а Вия и Арда Туран организираха перфектна контраатака, завършена от испанския национал с красиво воле.

Пет минути по-късно нова контраатака можеше да доведе до втори гол, след като Вия беше изведен зад защитата, но поведе лошо топката и пропусна шанса да подаде към свой съотборник, който беше оставен непокрит.

На почивката Херардо Мартино пусна в игра Франсеск Фабрегас на мястото на Меси. Именно пред испанския национал се откри първата възможност за втората част, но неговият удар беше блокиран от Арда Туран.

В 62-ата минута се стигна до спорна ситуация, при която Серхио Бускетс спря бърза атака на "Атлетико" и трябваше да получи жълт картон, който щеше да бъде негов втори. Главният рефер Ундиано Майенко обаче го спести.

Четири минути по-късно "Барселона" стигна до изравнителен гол. Шави пусна хубав пас към Дани Алвеш по дясното крило, бразилецът центрира към далечната греда и влезлият шест минути по-рано Неймар се включи на скорост, за да прати топката в мрежата с глава.

Каталунците бяха много близо до пълен обрат в 74-ата минута. Андрес Иниеста пусна страхотно пас към Алексис Санчес към далечната греда. Чилиецът обаче реши първо да спре топката и след това да стреля, което позволи на Куртоа да скъси дистанцията и да блокира удара.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша, който е следващата сряда на "Камп ноу".