Тевес (вдясно) откри головата си сметка за &quot;Ювентус&quot;<br />

Тевес (вдясно) откри головата си сметка за "Ювентус"

Шампионът "Ювентус" стартира защитата на титлата в Серия А с победа над "Сампдория" с 1:0 като гост.

"Бианконерите" стигнаха до успеха с попадение на новото попълнение Карлос Тевес в 58-ата минута. Аржентинецът се разписа при дебюта си, когато засече пред опразнената врата подаване на Пол Погба.

Гостите от Торино имаха превъзходство през първото полувреме под проливния дъжд на стадион "Луиджи Ферарис", а вратарят Анджело да Коста се намеси добре след опасни удари на Андреа Пирло, Куаду Асамоа и Тевес.

"Сампдория" все пак вкара топката в мрежата на Джанлуиджи Буфон в средата на втората част, но попадението правилно беше отменено заради засада.

В края домакините останаха и с човек по-малко, след като резервата Паоло Кастелини получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Щефан Лихтщайнер.