С два гола на Роналдо "Реал" (Мадрид) обърна до 4:1 "Хетафе"

Кристиано Роналдо отбеляза пет гола в два мача тази седмица<br />

Кристиано Роналдо отбеляза пет гола в два мача тази седмица

Реал" (Мадрид) спечели с 4:1 срещу "Хетафе" в среща от петия кръг в Примера дивисион. Белите направиха обрат, като два гола за успеха им отбеляза Кристиано Роналдо.

Гостите изненадващо поведоха в четвъртата минута с гола на Анхел Лафита. Той стреля пред границата на наказателното поле и след рикошет топката влезе във вратата.

Защитникът на "Реал" Пепе изравни в 19-ата отблизо, след като вратарят на "Хетафе" спаси удр на Роналдо. Голмайсторът на белите вкара от дузпа в 35-ата минута.

Намиращият се в добра форма Иско отбеляза хубав гол за 3:1 в 57-ата минута. Той пое топката отляво, навлезе в наказателното поле и с фалцов удар се разписа.

В последните секунди Роналдо вкара впечатляващ гол с пета след подаване на Сами Кедира отдясно. Това беше петият гол на португалеца за седмицата след трите му попадения срещу "Галатасарай" в Шампионската лига.

След това втори жълт картон получи Мичел от "Хетафе".

"Реал" е трети с 13 точки и изостава с две от "Барселона" и "Атлетико" (Мадрид).