Испания игра под очакванията, макар да беше с титулярите си

Испанският национален отбор по футбол се завърна в Южна Африка три години след спечелването на световната титла. "Фурия роха" загуби с 0:1 от домакините в приятелска среща в Йоханесбург.

За разлика от контролата с Екваториална Гвинея (2:1) преди четири дни, селекционерът на Испания Висенте дел Боске пусна в игра основните си футболисти.

Въпреки това испанците не показаха познатото ниво. Срещу себе си те имаха мотивиран отбор, който се представи силно и заслужено спечели.

Победния гол отбеляза Бърнард Паркър в 56-ата минута. Попадението дойде след много добра атака на домакините, развила се по лявото крило. Паркър получи топката в наказателното поле и технично прехвърли Виктор Валдес.

Двадесет минути по-късно вратарят на "Барселона" се контузи. Дел Боске вече беше направил предвидените шест смени и защитникът Алваро Арбелоа се подготви да застане на вратата. Все пак в игра влезе третият вратар на Испания Хосе Рейна. Информациите са, че Валдес няма да играе между три и шест седмици.

Дел Боске заяви, че отборът му заслужено е загубил мача.