ПСЖ завършва годината с аванс от 3 точки пред "Монако" и 4 спрямо "Лил"

Лидерът "Пари Сен Жермен" стигна до 2:2 срещу гостуващия "Лил" в последния мач от есенния дял на Лига 1.

Възпитаниците на Лоран Блан ще зимуват на върха във временното класиране с 44 точки от 19 мача, с три аванс пред "Монако" и с четири спрямо "Лил".

Столичани владееха инициативата срещу съперника и в средата на първата част Езекиел Лавеци не успя да преодолее Винсънт Енияма от чиста позиция след подаване от дясно на Лука Дин.

В 36-ата минута Златан Ибрахимович откри резултата след точен удар от фаул от 25 метра с 15-ото си попадение за сезона в първенството, с което е едноличен лидер при голмайсторите.

Минута преди почивката обаче Рио Мабува се възползва от добро подаване отдясно на Марвен Мартен в наказателното поле и хладнокръвно преодоля Салваторе Сиригу за 1:1. В 53-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Дин повали Франк Берия в наказателното поле и Саломон Калу реализира отсъдената дузпа.

"Лил" не беше допускал попадение през второто полувреме в последните си 16 мача от Лига 1, но в 72-ата минута Марко Баша си вкара автогол след центриране от корнер на Лукас. Така "Пари Сен Жермен" стигна до точката и запази серията си без загуба на собствен терен от началото на шампионата. До края домакините наложиха натиск, но така и не успяха да стигнат до победно попадение.