Мертенс (14) вкара двата гола за победата с 2:0 срещу "Сампдория"

С две попадения на белгийския национал Дрийс Мертенс "Наполи" победи гостуващия "Сампдория" с 2:0 в двубой от 18-ия кръг на Серия А.

Футболистите на Рафаел Бенитес записаха 12-и успех за сезона, след който събраха 39 точки и се доближиха само на две от втория "Рома" в борбата за директно класиране в Шампионската лига.

Неаполитанци нанесоха първо поражение на "Сампдория", откакто начело на тима от Генуа застана Синиша Михайлович. Сърбинът записа две победи и три равенства преди Нова година, но неговият отбор не успя да се противопостави на "Наполи", въпреки че имаше достатъчно шансове.

Заради контузии Бенитес не можеше да разчита на Хосе Рейна, Марек Хамшик и Валон Бехрадми. Мертенс пък се върна в стартовия състав, след като пропусна последната среща за 2013 г.

През първото полувреме "Наполи" няколко пъти беше близо до гол, но Лоренцо Инсиние и Гонсало Игуаин направиха сериозни пропуски пред вратаря Анжело да Коща.

"Самподрия" също пропиля чудесен шанс, когато Ненад Кръстич беше изведен зад защитата и излъга вратаря Рафаел, но след това отигра комично ситуацията.

След почивката натискът на "Наполи" продължи и в 53-ата минута резултатът най-после беше открит. Игуаин центрира ниско и Мертенс от движение намери близкия ъгъл на вратата. Малко по-късно "Сампдория" можеше да изравни, но страхотен изстрел на Маноло Габиадини срещна гредата.

В 62-ата минута "Наполи" нанесе втори удар след отлично изпълнени от пряк свободен удар на Мертенс. В 80-ата минута "Самподрия" можеше да се върне в мача, но гредата отново спаси Рафаел след изстрел на Никола Поци.