"Барселона" не срещна трудности срещу закъсалия "Малага"

Барселона" и "Атлетико" (Мадрид) постигнаха резултатни победи в 21-ия кръг на Примера дивисион и си върнаха първото място в класирането, което временно отстъпиха на "Реал" (Мадрид).

Шампионите постигнаха убедителен домакински успех срещу "Малага" с 3:0, а носителите на Купата на краля спечелиха головото шоу при гостуването на "Райо Валекано" с 4:2.

"Барселона" и "Атлетико" се върнаха на победния път, след като записаха равенства в предишните си два мача, което позволи на "Реал" да съкрати разликата до върха и дори да излезе начело след успеха срещу "Гранада" в събота.

Каталунците запазиха стопроцентовия си домакински актив и постигнаха десета победа в десет мача на "Камп ноу". Те не срещнаха никакви трудности срещу закъсалия "Малага", който няма победа в четири поредни кръга и се приближава към зоната на изпадащите.

Отборът на Херардо Мартино можеше да спечели срещата с двуцифрен резултат, но направи огромен брой пропуски пред вратата на Вилфредо Кабайеро.

Домакините трябваше да чакат цели 40 минути, за да открият резултата, след като последователно Алексис Санчес, Жорди Алба, Педро Родригес, Лионел Меси и Дани Алвеш не се възползваха от отлични възможности.

Каталунците можеха да бъдат наказани за пропуските си, но Виктор Валдес се намеси отлично при удар с глава от близко разстояние на Маркос Анхелери.

Пет минути преди почивката "Барселона" най-после успя да открие резултата. Шави Ернандес центрира от ъглов удар, Санчес отклони топката към оставения непокрит Жерар Пике, който имаше време да овладее на гърди и да вкара отблизо с десния крак.

След почивката "Барселона" показа по-качествен футбол и започна да създава положения с още по-голяма лекота. В началото на втората част Кабайеро спаси диагонален удар на Санчес, а малко по-късно гредата спаси гостите след изстрел с глава на Пике.

В 55-ата минута каталунците удвоиха след красиво попадение на Педро. Той получи подаване от Меси в наказателното поле вляво от врата, финтира защитник на "Малага" и отбеляза с техничен фалцов удар по диагонала.

Меси и Педро бяха с основна заслуга и за третото попадение. Аржентинецът премина технично през няколко играчи на "Малага" и подаде вляво към испанеца. Той пусна страхотно подаване към далечната греда, където за Санчес нямаше как да сбърка пред опразнената врата.

"Атлетико" (Мадрид) имаше малко повече трудности при гостуването на "Райо Валекано", въпреки че получи перфектен старт на мача, след като Давид Вия откри резултата още в 8-ата минута след подаване на Диего Коща.

Само три минути по-късно обаче домакините получиха отличен шанс да изравнят, след като Хавиер Манкийо фаулира Алберто Буено в наказателното поле. Жонатан Виейра обаче пропусна отсъдената дузпа, което се оказа решаващо за крайния изход на срещата.

В 31-ата минута Арда Туран удвои резултата. Диего Коща се пребори за топката вдясно от вратата и подаде към влизащия на скорост в наказателното поле Хосе Соса. Аржентиенцът обаче не показа егоизъм и асистира към турския национал, който вкара в опразнената врата.

Все пак в 40-ата минута футболистите на "Райо Валекано" се върнаха в мача след отлично проведена атака и попадение на Жонатан Виейра.

Само четири минути по-късно обаче Туран се разписа за втори път, за да върне комфортния аванс на "дюшекчиите". В 75-ата минута Диего Коща гарантира победата на гостите с четвърто попадение, а до края "Райо Валекано" успя единствено да намали резултата с гол на Хоакин Ларивей.

С тези победи "Барселона" и "Атлетико" събраха по 54 точки и имат eдна преднина пред "Реал". Каталунците са лидер в класирането заради по-добрата си голова разлика.