Джейсм отбеляза върховите си за сезона 42 точки при победата над "Далас"

Маями хийт" победи "Далас маверикс" със 117:106 в най-резултатния двубой от първия ден след паузата за Мача на звездите, а Леброн Джеймс изигра поредния си изключителен мач в Националната баскетболна асоциация.

Крилото на шампионите отбеляза върховите си от началото на сезона 42 точки и за пореден път демонстрира отлична успеваемост в стрелбата от игра - 70% след 16 коша от общо 23 опита. Освен това той добави девет борби, шест асистенции и две откраднати топки.

Той продължава да се представя отлично срещу тексаския тим, който го лиши от титлата в първия му финал с "Маями". В двата мача срещу "Далас" през този сезон Джеймс е отбелязал 81 точки при 30 успешни от 41 опита от игра.

Двубоят между последните два шампионски отбора в НБА беше много оспорван, като предложи 13 равенства и 23 обрата в резултата.

Гостите от Маями спечелиха с малка разлика първите две части - 30:28 и 30:26, но домакините от Далас обърнаха резултата след отлична трета четвърт - 31:24.

"Маверикс" водеше с 95:92 при седем минути и половина до края на двубоя. "Маями" обаче направи страхотна серия от 14 поредни точки - десет на Леброн Джеймс и четири на Крис Андерсен.

Самуел Далембърт прекъсна серията с точен изстрел от наказателната линия, но разликата от десет точки вече беше непосилна за "Далас". Андерсън продължи отличното си представяне в заключителната четвърт и отбеляза последните шест точки за "горещите".

Тежкото крило завърши с 18 точки, като вкара седем от деветте си стрелби от игра. Крис Бош завърши с 22 точки, Дуейн Уейд добави 13 точки и 7 асистенции, а Марио Чалмърс се отличи с 10 точки и 9 асистенции.