"Ювентус" победи "Трабзонспор" с 2:0

Ювентус" и "Фиорентина" дадоха успешен старт на италианските отбори в Лига Европа и направиха огромна крачка към класирането за осминафиналите.

Италианският шампион постигна трудна, но солидна домакинска победа с 2:0 срещу "Трабзонспор", а "Фиорентина" се справи безпроблемно при гостуването на датския "Есбер" с 3:1.

Футболистите на "Ювентус" отново трябваше да се изправят срещу турски отбор, след като бяха елиминирани от "Галатасарай" в груповата фаза на Шампионската лига.

Те започнаха отлично мача и още в 16-ата минута привлеченият през зимата от "Саутхемптън" Пабло Освалдо откри резултата с дебютното си попадение за "старата госпожа".

Съставът на Антонио Конте обаче си позволи сериозно отпускане през втората част и можеше да бъде наказан. Играчите на "Трабзонспор" получиха много възможности, но не се възползваха от разконцентрираната защита и разкъсаните линии на съперника.

Все пак "Ювентус" стигна до втори гол в добавеното време на мача, когато Карлос Тевес намери в наказателното поле Пол Погба и френският полузащитник не остави шансове на вратаря Киврак.

Четвъртият във временното класиране на Серия А "Фиорентина" си свърши доста по-лесно работата в Дания с три попадения още до почивката.

В осмата минута Алесандро Матри откри резултата след подаване на Матиас Фернандес. Две минути по-късно Мартин Пушич изравни, но Йосип Иличич в 15-ата и Алберто Акуилани в 37-ата от дузпа осигуриха успеха на виолетовите.

Друг от фаворитите за трофея "Тотнъм" загуби с 0:1 при гостуването на украинския "Днепър" и сериозно намали шансовете си да продължи в следващата фаза. Единственият гол в мача вкара Евген Коноплянка от дузпа в 81-ата минута.

"Валенсия" също направи голяма крачка към осминафиналите, след като победи "Динамо" (Киев) с 2:0. Двубоят се игра в Никозия заради ситуацията в столицата на Украйна, а попаденията отбелязаха резервите Едуардо Варгас и Софиан Фегули.