Меси вкара три гола и направи една асистенция за победата с 4:3

Барселона" спечели драматична победа с 4:3 при гостуването на "Реал" (Мадрид) в спиращ дъха спектакъл на стадион "Сантиаго Бернабеу", който беше помрачен от слабото съдийство на Ундиано Майенко.

След като през първата част двата отбора си размениха по два гола от игра, главният рефер отсъди три изключително спорни дузпи през второто полувреме, като при втората изгони Серхио Рамос с директен червен картон половин час преди края на срещата.

Каталунците записаха втора победа през сезона срещу големия си съперник и прекъснаха серията му от 18 поредни мача без загуба в Примера дивисион.

Шампионите събраха 69 точки и заплетоха здраво битката за титлата. Те се доближиха само на една точка от "Реал" и "Атлетико", които разделят първата позиция.

"Реал" и "Барселона изиграха изключително вълнуващ с мач, който предложи атрактивен футбол с много голове, опасни положения и куп обрати.

Лионел Меси отново беше героят за победителите. Въпреки че през по-голямата част от двубоя беше неутрализиран от защитниците на "Реал", аржентинецът вкара три попадения и асистира за първия гол на Андрес Иниеста.

За домакините Карим Бензема вкара два гола след две асистенции на Анхел ди Мария, за да обърне резултата от 0:1 до 2:1, а Кристиано Роналдо за втори път изведе мадридчани напред за 3:2, но това се оказа недостатъчно дори за равенство.

Мадридчани допуснаха второто си домакинско поражение през сезона и първа загуба в Примера от 26 октомври, когато отстъпиха с 1:2 срещу "Барселона" на "Камп ноу".

Ундиано Майенко изгони Серхио Рамос в 63-ата минута за несъществуващо нарушение срещу Неймар

Двубоят на "Стантиаго Бернабеу" започна във вихрено темпо и още преди да са изминали преди да са изминали пет минути двата отбора създадоха по едно чисто положение за гол.

В четвъртата минута "Барселона" организира бърза контраатака, при която Меси изведе Неймар зад защитата на "Реал". Бразилецът стреля към вратата, но ъгълът беше малък и Диего Лопес не се затрудни особено.

Няколко секунди по-късно Дани Карвахал отне топката в половината на "Барселона", а Гарет Бейл веднага намери Бензема в наказателното поле. Французинът си освободи позиция за стрелба, но отправи много слаб и неточен удар.

В седмата минута гостите откриха резултата. Меси получи в центъра и видя включването на Иниеста вляво от вратата. Испанският полузащитник овладя добре и със страхотен удар с левия крак намери горния десен ъгъл на вратата.

В 13-ата минута Бензема пропиля страхотна възможност да изравни. Бейл направи отличен пробив, като преодоля няколко играчи на "Барселона" и намери на чиста позиция в наказателното поле французина. Той обаче стреля над вратата.

Две минути по-късно каталунците има чудесен шанс да удвоят резултата. Фабрегас се възползва от лош опит за изкуствена засада и с перфектен пас през центъра изведе Меси сам срещу Лопес. Аржентинецът обаче стреля покрай дясната гредата.

Мачът продължи да бъде изключително остър с положения и пред двете врати. В 18-ата минута след бърза атака Бензема поднесе топката на Роналдо, но Виктор Валдес се справи с последвалия удар. Минута по-късно Неймар не се възползва от отлично подаване на Меси.

Меси за пореден път се превърна в герой за "Барселона"

След като пропусна две чисти положения, отборът на Херардо Мартино беше наказан в 20-ата минута. Бейл намери Ди Мария на лявото крило, аржентинецът центрира отлично във вратарското поле и Бензема изравни с глава.

Само четири минути по-късно "Реал" стигна до пълен обрат. Ди Мария отново поучи топката по лявото крило и центрира към Бензема. Французинът овладя технично с коляно, преодолявайки защитник, след което със силен удар не остави шансове на Валдес за 2:1.

Отличното разбирателство между Ди Мария и Бензема беше на път да доведе до трети гол в 27-ата минута. След ново добро центриране на аржентинеца френският нападател овладя на гърди и стреля с левия крак, но Жерар Пике изби от голлинията и спаси сигурно попадение.

На свой ред "Реал" не се възползва от предимството си и беше наказан за пропуснатия шанс. В 42-ата минута Меси потърси двойно подаване с Неймар в наказателното поле. Карвахал изпревари бразилеца, но само за да подари топката на Меси, който не пропусна да изравни резултата.

В края на полувремето Бензема отново беше близо до хеттрик, след като за пореден път надскочи пазача си и стреля с глава. Топката обаче премина на сантиметри от гредата.

"Реал" повеждаше два пъти в резултата, но не успя да задържи аванса си

Второто полувреме започна спокойно, но в 52-та минута пред французина се откри нов шанс за гол. Той беше изведен зад защитата от Бейл, но не успя да преодолее Валдес. В ситуацията имаше и засада, но тя не беше маркирана от страничния съдия.

Само две минути по-късно обаче "Реал" получи дузпа. Роналдо получи топката от Бензема и подмина двама играчи на "Барселона", след което беше спънат от Дани Алвеш. Повторението показа, че нарушението е извън наказателното поле, но Майенко отсъди наказателен удар.

Роналдо застана зад топката и с 26-ия си гол в Примера дивисион отново изведе "Реал" напред в резултата.

В 63-ата минута се стигна до най-скандалната ситуация в мача. Неймар беше изведен от Меси зад защитата на "Реал", като при подаването бразилецът беше в засада, която не беше маркирана от страничния съдия.

След това той падна в наказателното поле, без да има какъвто и да било контакт със Серхио Рамос. Майенко обаче отсъди дузпа и изгони с директен червен картон защитника на "Реал", който беше последен в отбрана. Меси се зае с изпълнението и хладнокръвно изравни резултата.

Карло Анчелоти веднага предприе смяна, като извади Бензема и пусна в игра Рафаел Варан. "Барселона" пък беше много близо до пълен обрат в 74-ата минута, но далечен удар на Алвеш срещна страничната греда.

Каталунците все пак успя да се доберат до победата след ново дискусионно решение на Майенко в 83-ата минута. Иниеста размени двойно подаване с Педро и влезе в наказателното поле, след което опита да премине между Алонсо и Карвахал и падна. В случая имаше контакт между Иниеста и Карвахал, но падането на полузащитника на "Барселона" беше много леко.

Меси отново застана зад топката и оформи своя хеттрик, с което донесе изключителното ценната победата на своя отбор.