Голмайсторът на "дюшекчиите" Диего Коща отбеляза изравнителния гол срещу баските

Атлетико" (Мадрид) се върна на върха в Примера дивисион. "Дюшекчиите" спечелиха с 2:1 гостуването си на "Атлетик" (Билбао).

Баските поведоха още в шестата минута с попадението на Икер Муняин. "Атлетико" направи обрат, благодарение на Диего Коща и Коке.

"Дюшекчиите" събраха 76 точки и си върнаха преднината от точка пред "Барселона". Каталунците спечелиха с 1:0 градското дерби срещу "Еспаньол". Третият "Реал" е със 70 точки и посреща "Райо валекано".

Баските поведоха с ранен гол в шестата минута, когато защитник прати топката силно напред и при влизането си в наказателното поле Муняин с едно докосване прехвърли Тибо Куртоа.

Коща изравни в 22-ата, когато пое топката, напредна централно срещу вратата и преодоля Горка Ирайсос.

"Атлетико" направи обрат чрез Коке в 55-ата минута. Гостите се пребориха за топката пред наказателното поле на "Атлетик" и тя беше подадена наляво към Феипе, който продаде. След рикошет топката се вдигна и с глава Коке засече във вратата.

Срещата беше интересна и с доста открита игра и положения. В последните пет минути баските играха с човек по-малко, тъй като Аймерик Лапорте беше отстранен заради втория си жълт картон.