Гарет Бейл и Кристиано Роналдо бяха в основата на разгромната победа

Реал" (Мадрид) сложи подобаващ край на серията от две поредни загуби в Примера дивисион и загря за първия четвъртфинал с "Борусия" (Дортмунд) в Шампионската лига с разгромна победа срещу градския съперник "Райо Валекано".

Футболистите на Карло Анчелоти се наложиха с 5:0 под проливния дъжд над "Сантиаго Бернабеу" и възстановиха изоставането си от три точки до лидера "Атлетико" и две от втория "Барселона", които по-рано спечелиха минимално мачовете си.

Гарет Бейл и Кристиано Роналдо бяха в основната на успеха на белите. Уелсецът вкара два гола и направи асистенция, а португалецът отбеляза дежурното си попадение и също се отчете с голово подаване.

"Реал" постигна 23-а победа в 31 мача в Примера дивисион и събра 73 точки, докато "Райо Валекано" остава на 13-ата позиция с 33 точки, като се намира на пет точки от зоната на изпадащите.

Отборът на Пако Хемес дълго време се задържаше в мача с градския съперник, като допусна само един гол през първото полувреме. Той падна в петнадесетата минута след отлична комбинация между Бейл и Роналдо.

Роналдо намери Бейл в коридор по дясното крило. Уелсецът изчака включването на португалеца и му подаде на скорост. Голмайсторът на белите с лекота премина защитниците на "Райо" още с поемането на топката и след това я насочи покрай Рубен Мартинес.

"Реал" направи доста пропуски до края на първото и в началото на второто полувреме, но нова атака с участието на Бейл и Роналдо доведе до второ попадение в 55-ата минута, което прекърши съпротивата на гостите.

Бейл беше изведен по дясното крило от Дани Карахал и центрира към Роналдо във вратарското поле. Португалецът с едно докосване върна топката към включилия се на скорост Карвахал, който с левия крак преодоля Мартинес.

В 68-ата минута Бейл направи 3:0, след като получи перфектно подаване от Анхел ди Мария и насочи топката в опразнената врата.

Само две минути по-късно уелският национал вкара впечатляващ гол за 4:0, след като пое топката пред своето наказателно поле, пробяга почти целия терен и за втори път се разписа във вратата на Мартинес.

В 78-ата минута влезлият като резерва Алваро Мората оформи крайния резултат с много красиво попадение след подаване на Иско.