Йоренте вкара втория гол за "Ювентус"

Шампионът и лидер в класирането "Ювентус" спечели гостуването на "Удинезе" с 2:0 и направи решителна крачка към трета поредна титла в италианското първенство.

Евентуален неуспех в Удине при предстоящо гостуване на преследвача "Рома" можеше да завърже интригата за първото място, но "старата госпожа" постигна комфортна победа с попадения на Себастиан Джовинко и Фернандо Йоренте.

Пет кръга преди края на сезона отборът на Антонио Конте събра 87 точки и има осем точки преднина пред "вълците". С оглед програмата на двата отбора, изглежда малко вероятно торинци да бъдат спрени по пътя към рекордна 30-а титла в Серия А.

Дербито между "Рома" и "Ювентус" е на 11 май в Рим, а останалите мачове на "бианконерите" са срещу "Болоня", "Сасуоло", "Аталанта" и "Каляри". В същото време "вълците" ще играят с "Фиорентина", "Милан", "Катания" и "Дженоа".

Срещу "Удинезе" Антонио Конте реши да даде почивка на Леонардо Бонучи и Карлос Тевес, а на тяхно място в стартовия състав започнаха Анджело Огбона и Себастиан Джовинко.

Джовинко се нуждаеше само от 16 минути, за да оправдае доверието на своя треньор. Той откри резултата с красив гол, след като получи подаване от Пол Погба вдясно от вратата, отвори си пространство в наказателното поле и с техничен фалцов удар с левия крак преодоля Симоне Скуфет.

Попадението доведе до конфликт между двете скамейки, при който резервата Бонучи получи жълт картон. Така, въпреки че не игра в този мач, централният защитник ще пропусне домакинството на "Болоня" в следващия кръг заради натрупани картони.

Десет минути по-късно Фернандо Йоренте удвои аванса на гостите. Испанският нападател се разписа с удар отблизо при сериозно разбъркване в наказателното поле на "Удинезе" след ъглов удар, изпълнен от Андреа Пирло.

С два гола преднина "Ювентус" нямаше никакви проблеми да спечели мача. Гостите владееха топката продължително, а домакините бяха твърде безидейни в атака.

За целия двубой играчите на "Удинезе" отправиха едва един точен удар, който не затрудни Джанлуиджи Буфон. "Ювентус" също не създаде много положения, но беше близо до трети гол в 67-ата минута. Удар на Джовинко обаче срещна гредата.