Единсон Кавани отбеляза единствения гол за парижани, но той не бе достатъчен за успеха

Шампионът и лидер в Лига 1 "Пари Сен Жермен" пропиля възможността да защити предсрочно титлата си след равенство 1:1 в гостуването на "Сошо".

Така три кръга преди края столичани остават с 8 точки аванс пред втория "Монако", но могат да грабнат трофея пред домашна публика още на 7 май срещу "Рен".

ПСЖ откри резултата в 24-ата минута, когато Тиаго Мота изведе отлично Единсон Кавани. Уругваецът пое топката на гърди и с прецизен удар преодоля вратаря на домакините Йоан Пеле.

В началото на втората част водачът във временното класиране допусна изравнително попадение. Центриране в наказателното поле бе избито от стража на ПСЖ Салваторе Сиригу, но топката се удари в Тиаго Силва и влезе в собствената му врата – 1:1.

Кавани отново бе най-активният в състава на гостите и получи две добри възможности да връчи титлата на своите съотборници още днес, но ги пропиля.

Спечелената точка дава допълнителни надежди на "Сошо" в битката за оцеляване в Лига 1. След 35-ия кръг отборът заема 18-а позиция с 34 точки в своя актив.