Футболистите на "Барселона" изживяха поредното си разочарование през настоящия сезон и на практика изгубиха и последните си шансове да завършат с трофей, след като допуснаха домакинско равенство 2:2 срещу "Хетафе" в двубой от 36-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците събраха 85 точки и преди двата си оставащи мача изостават с три точки от "Атлетико" (Мадрид), който е с мач по-малко. Авансът пред третия "Реал" е три точки, но белите са изиграли само 34 срещи.

Отборът на Херардо Мартино изигра нов неубедителен мач, в който все пак беше на път да вземе минимална победа с голове на Лионел Меси и Алексис Санчес. Анхел Лафита обаче донесе точката на "Хетафе" с гол в добавеното време, след като преди това отново той вкара за 1:1.

Двубоят на "Камп ноу" протече по обичайния начин с постоянно разиграване на топката от домакините, на които обаче им липсваше острота в последната част от терена.

Все пак с първата си хубава атака "Барселона" успя да открие резултата в 23-ата минута. Шави отвори добре играта с подаване към Дани Алвеш на десния фланг. Бразилецът центрира отлично по земя към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Меси не пропусна с левия крак.

Три минути по-късно каталунците можеха да удвоят след добро подаване на Меси към Педро. Испанецът финтира добре последния защитник пред себе си, но вместо да върне към аржентинеца стреля от малък ъгъл и Жулио Сезар спаси.

Осем минути преди почивката "Хетафе" изравни резултата. Пабло Сарабия технично прехвърли стената след пряк свободен удар, Лафита се пребори с Педро и с изстрел по диагонала насочи топката покрай Хосе Пинто.

"Барселона" можеше да си върне преднината в последната минута на първата част. Андрес Иниеста изведе на добра позиция Санчес, който обаче реши да търси подаване към Меси и аржентинецът не достигна до топката.

В началото на втората част Жулио Сезар спаси изстрел на Меси, след което се справи и след удар на Педро. В средата на полувремето Мартино пусна в игра Франсеск Фабрегас вместо Хавиер Масчерано и това даде резултат.

Испанският национал изработи втория гол за "Барселона". Той започна атака вдясно, която премина през Меси и Педро, след което бившият играч на "Арсенал" влезе в наказателното поле и върна към Педро. Неговият удар беше блокиран, но топката попадна в Санчес, който не сбърка за 2:1.

"Барселона" имаше контрол върху мача, но въпреки това не успя да задържи аванса си. В 80-ата минута Сарабия направи сериозен пропуск пред Пинто, но във втората минута на добавеното време Лафита вкара с глава след центриране на Хайме Гавилан.

След този мач "Хетафе" събра 36 точки и се откъсна на три от зоната на изпадащите, но "Алмерия" има мач по-малко. 19-ият "Валядолид" има 32 точки с два мача по-малко, но един от тях е срещу "Реал" (Мадирд).