Леброн Джеймс отново беше най-резултатен за "Маями"

Фаворитите за титлата "Маями хийт" и "Сан Антонио спърс" отново постигнаха комфортни победи срещу "Бруклин нетс" и "Портланд трейл блейзърс" и поведоха с 2:0 след първите си две домакинства в полуфиналните плейофи на Национаната баскетболна асоциация (НБА).

"Горещите" продължават уверено защитата на титлата, като надиграха "мрежите" с 94:82 и спечелиха шеста победа в шест мача в тазгодишните плейофи. Те се намират в серия от осем последователни победи в елиминациите, което включва шестия и седмия двубой от миналогодишния финал със "Сан Антонио" (4:3).

Шампионите загубиха и четирите си мача срещу "Бруклин" през редовния сезон, но взеха втора победа в плейофния сблъсък. "Мрежите" водеха с 46:45 след първото полувреме, а преди последната четвърт изоставаха само с две точки - 67:69.

В заключителните дванадесет минути обаче "Маями" отвори двуцифрена разлика, която играчите на "Бруклин" не успяха да съкратят, след като вкараха едва един кош от игра в последните седем минути на двубоя.

Както и в първата среща Леброн Джеймс вкара 22 точки и беше най-резултатен за победителите. Крис Бош добави 18 точки, Дуейн Уейд завърши с 14 точки и седем асистенции, а Рей Алън се включи от пейката с 13 точки и осем борби.

За "Бруклин" Мирза Телетович направи отлично включване от пейката с 20 точки, като вкара шест тройки от девет опита. Стартовата петица на "мрежите" обаче се представи много слабо с изключение на Шон Ливингстън, който завърши с 15 точки при 66% успеваемост в стрелбата от игра.

Джо Джонсън и Пол Пиърс отбелязаха по 13 точки, но вкараха само 11 от общо 25 стрелби. Кевин Гарнет взе 12 борби, но само два пъти от осем опита намери коша, за да запише скромните четири точки, а за първи път в своята кариера Дерон Уилямс не успя да вкара нито една точка в плейофен мач.

Серията ще продължи с два мача в Ню Йорк на 10 и 12 май, след което при необходимост ще се завърне в Маями на 14 май. Играе се до спечелването на четири победи.

В Западната конференция "Сан Антонио" премина през тежка серия срещу "Далас" в първия кръг, но засега "Портланд" се оказва много по-лесен съперник. След като в първата среща победиха със 116:92, във втората "шпорите" се наложиха със 114:97.

Общо седем играчи в състава на Грег Попович завършиха с двуцифрен точков актив. Кауай Ленърд беше най-резултатен с 20 точки, Тони Паркър завърши с 16 точки и 10 асистенции, Ману Джинобили също реализира 16 точки, Марко Белинели добави 13, Борис Диау се отчете с 12, а Тим Дънкън и Тиаго Сплитер записаха по 10.

За "Портланд" Никола Батум беше най-резултатен с 21 точки, а Деймиън Лилард добави 19, но Ламаркъс Олдридж не се представи убедително, като завърши с 16 точки и 10 борби при 26% успеваемост в стрелбата.

Играчите на "Блейзърс" ще се надяват да се върнат в серията при домакинските си мачове на 10 и 12 май.