"Клипърс" изравни серията с "Оклахома", "Индиана" доближи финала на изток

"Клипърс" направи страхотен обрат, след като изоставаше с 22 точки

Лос Анджелис клипърс" спечели втора победа срещу "Оклахома сити" и изравни резултата след четвъртия мач в плейофната серия от полуфиналите на Запдната конференция в Националната баскетболна асоциация (НБА).

"Ножиците" спечелиха драматичен домакински успех със 101:99, след като успяха да наваксат 22 точки изоставане. Те продължават да бъдат единственият отбор в лигата, който не е допускал три поредни загуби през сезона.

"Клипърс" успя да надделее въпреки силната игра на Кевин Дюрант, който вкара 40 точки за "Оклахома". Той реализира 12 от 24-те си стрелби от игра, а Ръсел Уестбрук добави 27 точки след 10 точни попадения от 22 опита.

Единадесет минути преди края на мача "гръмотевиците" водеха с 15 точки преднина - 78:63. "Клипърс" обаче показа отлична защита в заключителните минути, а силното представяне на Крис Пол и Дарън Колисън ги изведе до страхотен обрат.

Крис Пол завърши с 23 точки и десет асистенции, а Блейк Грифин добави 25 точки и девет борби. Героят на "Клипърс" обаче беше Колисън, който се включи от пейката с 18 точки, 12 от които в последните девет минути. Джамал Крофърд също вкара 18 точки.

Петият мач в серията е в Оклахома сити на 13 май, а шестият е в Лос Анджелис на 15 май. При необходимост последният седми двубой ще бъде в Оклахома сити на 18 май.

В същото време "Индиана пейсърс" постигна трета поредна победа срещу "Вашингтон уизърдс" и се доближи на една победа от финала в Източната конференция.

"Пешеходците" се наложиха с 95:92 като гости и вече водят с 3:1 в полуфиналния плейоф, след като загубиха първата среща. Те могат да приключат серията в сряда, ако спечелят като домакини в петия мач.

В основата на втората поредна победа в столицата беше Пол Джордж, който вкара 39 точки и взе 12 борби. "Индиана" изоставаше с 19 точки в третата четвърт, но успя да направи страхотен обрат, за който помогнаха още Рой Хибърт със 17 точки, Джордж Хил с 15 и Дейвид Уест с 14.