Първият гол във вратата на "Фейенорд" падна още в 8-ата минута

Шампионът "Севиля" стартира с убедителен успех защитата на титлата в Лига Европа.

Испанският клуб победи "Фейенорд" с 2:0 като домакин в първия си мач от група G на турнира. "Севиля" доминираше през целия двубой и почти не предостави шансове на холандците да си помислят дори за точка.

Домакините се радваха на силно начало и откриха резултата още в осмата минута. Тогава Жерар Деулофеу центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, защитата на "Фейенорд" не се намеси и Гжегож Криховяк заби топката във вратата за 1:0.

В 31-ата минута "Севиля" удвои аванса си по почти идентичен начин. Холандската отбрана отново отново проспа центриране на Деулофеу отляво, като този път точен бе Стефан Мбиа.

След почивката домакините задържаха безпроблемо превъзходството си на терена, въпреки че не успяха да направят победата си по-изразителна.

В другия двубой от групата "Стандарт" (Лиеж) се наложи над гостуващия "Риека" със същия резултат – 2:0.

Дербито от група H между "Евертън" и "Волфсбург" бе решено в полза на "карамелите" с 4:1. Домакините откриха резултата в 15-ата минута, когато удар на Стивън Нейсмит бе засечен от Рикардо Родригес и той се превърна в автогол.

В продължението на първата част Шеймъс Колман покачи до 2:0, а след почивката Лейтън Бейнс вкара трети гол от дузпа. Кевин Миралас се разписа за 4:0 в 89-ата минута, а Рикардо Родригес се отчете с почетното попадение за "Волфсбург" в добавеното време.

Вторият двубой от групата между "Лил" и "Краснодар" завърши при равенство 1:1.