Това е съдържание, създадено от маркетинг студио Storio по задание на партньор на "Икономедиа".
Министърът на външните работи Екатерина Захариева заяви пред "Нова телевизия", че езикът на омразата в Северна Македония е основната причина България да не даде съгласие за начало на преговорите на западните ни съседи за присъединяване към Европейския съюз. Тя уточни, че в последните месеци има "стотици, дори хиляди подобни случаи".
"Няма как да си готов за започване на преговори с ЕС, след като 30 години не само толерираш, но и стимулираш държавна политика, основна на чиста омраза към българския народ и към България. Балкански сексизъм няма място в ЕС", каза Захариева.
Тя даде пример за език на омразата и за балкански сексизъм с изказвания на политици и общественици в Северна Македония. Според едно от тях българските жени струват два чорапогащника. Също така българите били наричани татаро-монголци, а съветник в Министерството на отбраната предложил в декларация репатриране на всички граждани на Северна Македония с българско самосъзнание.
"Не съм чула някой в България да обижда македонските жени, мъже, деца и политици", каза още Захариева.
Повече гледайте във видеото.