Скоро публикуваха проучване, че порода диви коне не съществува на земята от доста време. Всичките диви коне са разновидности на породи, които са били питомни в миналото и са избягали от хората. Дори прословутия Пржевалски кон и той не бил "автентично" див.
Колега, така е, но вижте че в случая се използва Equus ferus ferus, тоест "подивял кон", а не Wild horse, или специално за тарпана като вид "недоместикиран (неопитомяван) див кон" (undomesticated tarpan). Типичен е случая с коня на Пшевалски който се оказа подивял монголски кон.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
danvan
Рейтинг: 4673 НеутралноЗащо не, стига да не организират лов после ...
Българите са малък, но изключително прост народ. Шолц клекна. Путин - не само. Sapienti SatРоси
Рейтинг: 8049 НеутралноБорисов и той, като Мей, започна само да иска. А когато искат от него ,се прави на глух.
KaV
Рейтинг: 293 НеутралноНа животните им е все тая, а акъв статут са.
Antoaneta PETROVA Ardashes
Рейтинг: 242 Любопитно"Франк Зандеринк ще представи предимствата на статут "Див" за природата и ХОРАТА на Родопите и България, както и за Европа."
mihalaКоментарите са излишни. От диваците няма коментарии.
wnl03619584
Рейтинг: 236 НеутралноНаправо на целите Родопи да дават статут "Див". :-D
Един препатил
Рейтинг: 2552 Любопитно"Общия брой на конете от този тип по света е около 4000, като половината от тях живеят в Холандия."
Добре, нека ги пишат "диви". Ама аз друго се чудя - и в Холандия ли са диви и къде точно в тази страна се размотават 2 000 диви коне?
redguy
Рейтинг: 946 ВеселоКак къде? Препускат на воля из необятните холандски планини и степи.
falcone
Рейтинг: 761 НеутралноСкоро публикуваха проучване, че порода диви коне не съществува на земята от доста време. Всичките диви коне са разновидности на породи, които са били питомни в миналото и са избягали от хората. Дори прословутия Пржевалски кон и той не бил "автентично" див.
'ΕΡΕΒΟΣ
Рейтинг: 2242 НеутралноДо коментар [#8] от "falkoneti":
Не се родих Грък по собствено желание.Просто имах късмет ! За един Грък граница е само Хоризонта !Точно така !
daskal1
Рейтинг: 3908 НеутралноДо коментар [#8] от "falkoneti":
Колега, така е, но вижте че в случая се използва Equus ferus ferus, тоест "подивял кон", а не
Wild horse, или специално за тарпана като вид "недоместикиран (неопитомяван) див кон" (undomesticated tarpan). Типичен е случая с коня на Пшевалски който се оказа подивял монголски кон.
valtoro
Рейтинг: 967 НеутралноДайте им защитен статут преди циганите да са ги изловили и впрегнали !!!